Kowalik to ptak, który łamie reguły, chodząc po drzewach głową do dołu. Dlaczego by nie wyróżnić właśnie takiego gatunku ptaka? Takiego, który idzie pod prąd? Trzeba, żeby więcej osób poznało tego niezwykłego jegomościa.

Można go spotkać pod nazwą kowalik zwyczajny lub bargiel. Należy do ptaków chronionych. Wyglądem przypomina Zorro, przez czarną opaskę na oczach. Grzbiet pokrywa niebieskawoszare upierzenie, a spód ma białawy lub biało-żółty. Wielkością przypomina wróbla. Możemy go spotkać w Azji i całej Europie oprócz Półwyspu Skandynawskiego. W Polsce lata, chodzi, podskakuje w lasach liściastych i mieszanych, parkach a nawet na terenach zielonych większych miast.
Z charakteru to samotnik ale prowadzi osiadły tryb życia. Czasem udaje dzięcioła, stukając dziobem w pień drzewa. To też niezły spryciarz. Gdy do jego gniazda wejdzie nieproszony gość i postanowi się w nim zadomowić, samica kowalika wie co robić. Zalepia dziuplę np. gliną, zamurowując całkowicie intruza w swoim nowym mieszkanku.

Witaj
,
Od niedawna nazywam się Kowalikiem. Od czasu gdy wyszłam za mąż, za Kowalika.
Z wykształcenia jestem socjologiem, od niedawna mamą, a od zawsze optymistką.
Może to, co mi w duszy gra, spodoba się i Tobie?